”Hrvatska književnost, ekonomija i društvo“, predavanja prof. dr. sc. Helene Sablić Tomić u Skopju na Institutu za makedonsku literaturu i Strugi u organizaciji Mediteranske akademije

Prof. dr. sc. Helena Sablić-Tomić od 6. do 9. lipnja 2018. boravila je na znanstvenim institucijama u republici Makedoniji gdje je održala pozvano predavanje ”Hrvatska književnost, ekonomija i društvo“ na Institutu za makedonsku literaturu u Skopju.  U predavanju je bilo riječi o utjecaju kapitalizma u romanima hrvatskog realizma s posebnim naglaskom na odnos ekonomskih posljedica raslojavanja grada i sela vezano uz njihovu regionalnu pripadnost, a sve kroz prizmu gospodarskih, društvenih i političkih prilika u Hrvatskoj u 19. stoljeću. Suradnica Sablić-Tomić u Strugi je u organizaciji Mediteranske akademije  predstavila projektne aktivnosti međunarodnoj znanstvenoj javnosti.